ביטוח צד ג' בדירה שכורה

בשנים האחרונות, כתוצאה ישירה מהעלייה התלולה במחירי הנדל"ן בישראל, יותר ויותר אנשים לא יכולים או לא רוצים לרכוש דירה (חדשה מקבלן או ישנה ממוכרים פרטיים), אלא מעדיפים להתגורר בשכירות. סביבת הריבית האפסית בישראל שמושכת משקיעים רבים אל שוק הנדל"ן, ההגבלות הבירוקרטיות של בנק ישראל שדורש הון עצמי גבוה מלווי המשכנתא ועוד סיבות רבות נוספות – כל אלו מביאים גם אנשים בגילאי השלושים והארבעים לבחור באופציית השכרת דירה.

שוכרים בדירה שכורה

בעת ההסכם הסופי מול משכירי הדירה, השוכרים חותמים בדרך כלל על חוזה סטנדרטי, כאשר תשומת הלב שלהם מופנית לסעיפים שנוגעים למועדי תשלומים, צורת התשלום, הרהיטים והמוצרים האלקטרוניים שנשארים בדירה, עלויות ארנונה, גז, חשמל ומים ועוד. אולם, יש לציין, כי ישנו פרמטר חשוב נוסף שצריך לקחת בחשבון והוא האחריות לביטוח הדירה.

ביטוח צד ג' בדירה שכורה – כיצד זה עובד?

חשוב לזכור, כי גם חוזי השכירות הסטנדרטיים, שלא מזכירים בדרך כלל את הביטוח של הדירה, מטילים בדרך כלל את האחריות על השוכר שמתחייב לשמור על הנכס במצב תקין. אולם, בפועל, במקרה ומתרחש אירוע ביטוחי כלשהו שגורם נזק לדירה עצמה או לדירות הסמוכות ורכוש של צד ג', גם המשכיר יכול למצוא את עצמו מול תביעות משפטיות. אולם הוא יכול לטעון שאין הוא התגורר בדירה בזמן האירוע ואף לתבוע את השוכרים, אך במידה ומדובר על דיירים מעטי אמצעים, אין סיכוי רב לקבל את הכסף.

ניתן לראות, אם כן, כי ביטוח צד ג' בדירה מושכרת הוא אינטרס של המשכיר והשוכר כאחד. בעת החתימה על החוזה, המשכיר יכול להכניס סעיף של אחריות השוכר לעשות ביטוח דירה ואף לחייב אותו להוסיף ביטוח צד ג' בחוזה השכירות. במקרה וכבר קיים ביטוח צד ג' בהשכרת דירה, על השוכר לוודא שהשם שלו התווסף לחוזה הביטוח וכך אין הוא מחויב לעשות פוליסה נפרדת באופן עצמאי.

עניין חשוב נוסף שעל השוכר לבדוק, הוא סעיף ויתור על שיבוב בפוליסת ביטוח קיימת. אם לא קיים ויתור כזה, השוכר חשוף לתביעות עתידיות מצד חברת הביטוח במקרה של אירוע ביטוחי.

אנו בפורטל צוק ביטוח מעוניינים לספק אינפורמציה אקטואלית וחשובה על הענפים השונים של הביטוח בישראל. מכיוון שהתחום עצמו נתון לרגולציה ומשתנה באופן תדיר מבחינת האפשרויות והמאפיינים של הפוליסות המוצעות ללקוחות, ישנו צורך לדלות כמה שיותר מידע ולהיעזר במקורות מגוונים לקבלת מידע זה. סקר שוק יסודי והתייעצות עם מומחים בתחום יכולים להביא לחיסכון משמעותי בכסף ולחסוך זמן רב על חיפושים מיותרים.

נושאים מומלצים לקריאה נוספת

ביטוח דירה נזקי צנרת

מחיר ביטוח דירה

במידה ואתה שוכר או משכיר שמעוניין לעשות ביטוח צד ג' בתקופה הנראית לעין, אך רוצה להשוות בין האופציות העומדות לרשותך, אנו בפורטל צוק ביטוח יכולים להפנות אותך לאנשי מקצוע ללא שום עלות או התחייבות. כל מה שעליך לעשות, זה להשאיר את הפרטים האישיים שלך בעמוד זה והנציגים הטלפוניים שלנו יצרו אתך קשר במהירות האפשרית.