ביטוח תאונות אישיות לספורטאים

אף אדם איננו חסין מפני אירועים פתאומיים ותאונות אשר יכולות להשפיע על המצב הבריאותי שלו לרעה (זמנית או לצמיתות), לפגוע ביכולת שלו להתפרנס ואף לגרום למוות. אולם, בזמן שאדם העובד במשרד, לדוגמא, חשוף פחות לסיטואציות מעין אלו, ישנם אנשים אחרים, שנמצאים בסיכון גבוה יותר.

ספורטאי שעשה ביטוח תאונות אישיות

ביטוח תאונות אישיות לספורטאים

בניגוד לביטוח תאונות אישיות רגיל, אשר אותו עושה המבוטח בחברת הביטוח שהוא בוחר, ביטוח תאונות אישיות ספורט מסופק על ידי המועדון או אגודת הספורט שבה חבר הספורטאי. למעשה, סעיף 7 בחוק הספורט משנת 1988 מחייב את כל ההתאגדויות, ההתאחדויות והאגודות השונות, לבטח את הספורטאים אשר מייצגים אותם ומשתתפים בתחרויות מטעמם.

ביטוח תאונות אישיות לפי חוק הספורט מתבצע אם כך על ידי האגודות עצמן, כאשר הן מסכמות על תנאי הפוליסה מול סוכנות או חברת הביטוח המועדפת עליהם מבחינת עלויות פרמיה והכיסויים השונים. כיום ניתן למצוא בישראל חברות רבות אשר מאפשרות נטילת ביטוח ספורט אתגרי, ביטוח תאונות אישיות בחדר כושר, ביטוח תאונות אישיות לספורט תחרותי, חוגים שונים, קייטנות ועוד.

מאפייני ביטוח תאונות אישיות לתחרויות ספורט

המטרה של הביטוח היא להבטיח כי כל ספורטאי מקצועי או חובבן יקבל פיצוי כספי במקרה של תאונה שמתרחשת בעת הפעילות הספורטיבית, בדרך אליה או בדרך חזרה ממנה. הפוליסות כוללות כיסויים עבור טיפולים רפואיים, פיצויים על אובדן כושר עבודה, טיפולי שיניים ואף מקרי מוות. הפוליסות מתחלקות בדרך כלל לשני סוגים – עד גיל 20 ומעל גיל 20, כאשר תלמידים ספורטאים מתחת לגיל 18 מקבלים כיסוי ביטוחי מתאונות אישיות מטעם משרד החינוך.

יש לציין, כי במסגרת הפוליסה של ביטוח תאונות אישיות, המבוטח יקבל את כספי הפיצויים באופן מיידי וזה מאפשר לו להעביר את תקופת ההמתנה עד התשלומים השוטפים (שלושה עד שישה חודשים).

נושאי קריאה נוספים

ביטוח תאונות אישיות בעבודה

ביטוח תאונות אישיות לאופנוע

ביטוח תאונות אישיות לתלמידים

אנו בפורטל צוק ביטוח מעוניינים לספק לקוראים מידע אקטואלי וחשוב על ההתפתחויות והשינויים בענף הביטוח בישראל. חשוב לזכור, כי התייעצות עם אנשי מקצוע בתחום הביטוח יכולה להביא לחיסכון גדול בזמן וכסף. במידה ואתה מעוניין לשמוע פרטים נוספים על ביטוח לספורטאים, השאר את הפרטים שלך באתר ואנו ניצור קשר בהקדם האפשרי.

השאר פרטים בטופס