ביטוח מבנה משותף

כאשר אדם רוכש דירה במיטב כספו, הוא מעוניין כמובן שנכס הנדל"ן שלו ישמור על ערכו לאורך זמן ויישאר במצב האופטימלי ביותר לטווח ארוך. כדי לכסות את עצמו מפני נזקים פוטנציאליים כגון שריפה, רעידת אדמה, גניבה ופריצה, שיטפונות, נזילות ועוד, באפשרותו של בעל הנכס לבטח את הדירה הפרטית שלו באחד המסלולים של חברות הביטוח השונות. אך מה קורה במידה והנזק נגרם לרכוש המשותף לכל דיירי הבניין?

מבנה משותף שיש עליו ביטוח

ביטוח בית משותף – למה צריך אותו?

ברגע שנכס הנדל"ן נמצא בבית מגורים משותף ולא מהווה יחידה נפרדת ופרטית, נזקים רבים יכולים להיגרם לחדר המדרגות, אינסטלציה, מעליות, מחסנים, גג ועוד. מעבר לכך, במידה שוועד הבית מעסיק עובדים שונים, כמו גננים או מנקים, והם נפגעים במהלך עבודתם השוטפת, ביכולתם לתבוע את כל דיירי הבניין המשותף.

מעבר לעניין הנזקים המינוריים יותר שיכולים להיגרם לרכוש הבית, קיימת גם סכנה תיאורטית של אירוע ביטוחי משמעותי יותר, שגורם לכך שהבית אינו ראוי יותר למגורים (פיצוץ גז, רעידת אדמה, פגיעות טילים ועוד). בעל דירה שביטח את דירתו הפרטית יקבל אמנם פיצוי עבור שווי הדירה, אך לא יוכל להקים את הבית המשותף מחדש אם דיירים אחרים אינם מבוטחים.

ביטוח מבנה בתים משותפים נותן מענה לכל המצבים הללו ומוצע במסלולים שונים דרך חברות וסוכנויות ביטוח מובילות בישראל.

ביטוח מבנה בניין משותף – מאפיינים

הכיסוי מפני נזקים למבנה המשותף כוללים בין השאר אירועים כמו שריפה, רעידת אדמה, פגיעת ברק, התנגשויות של כלי רכב או כלי טיס, סערות חזקות, גשם, שלג וברד שפוגעים במבנה. כמו כן, במסגרת חוזה הביטוח, נכללים בדרך כלל סעיפים שמתייחסים לצנרת, ביוב, מערכת החשמל, אחריות כלפי צד ג' מפני מוות או נזקי גוף, חובות כלפי עובדים שממונים על ידי הוועד וביטוח נוסעים במעלית.

כמובן שכאשר ביטוח המבנה נעשה על ידי ועד הבית, ישנה אפשרות להתאים את הכיסויים השונים ולבחור אך ורק בכיסויים שרלוונטיים לבית הספציפי ובהם מעוניינים רוב הדיירים. ביטוח מבנה לבניין יכול להיות כולל גם את ביטוח הדירות הפרטיות או שמא רק את הרכוש המשותף, ללא הדירות.

יתרונות פוליסת ביטוח בית משותף

כאשר דיירי הבניין עושים את ביטוח הבית המשותף בצוותא (במסגרת הוועד), כל פגיעה או נזק שנגרמים לדיירים בבית המשותף מכוסים על ידי ביטוח צד ג' של הפוליסה. זוהי גם אופציה נוחה למדי, מכיוון שכל נושאי הביטוח המשותפים מרוכזים תחת גוף אחד.

כמו כן, היתרון הגדול מבחינת המבוטחים הוא, כי נזק משמעותי שייגרם לבניין, יהיה מכוסה על ידי הביטוח ולא ישאיר את בעלי הדירות ללא אפשרות ריאלית להקים את הבית מחדש.

קרא על המסלולים השונים של ביטוח מבנה משותף בפורטל צוק ביטוח והשווה בין האפשרויות המתאימות ביותר עבורך. כמו כן, באפשרותך להשאיר את הפרטים האישיים שלך בעמוד זה ואנו ניצור אתך קשר במהירות האפשרית.